TEMPERIES

     Na pravém břehu Labe, v blízkosti lužních lesů a zákoutí slepých ramen a toků Labe, leží osada Mlékojedy (součástí Neratovic na druhém břehu Labe). Zde se nachází objekt Hřebčína Mlékojedy - Stáj Kamila Horáka, který byl na jaře 2000 kompletně zrekonstruován tak, aby vyhovoval současným náročným podmínkám na kvalitu chovu koní spolu s možností zajištění ubytování pro návštěvníky hřebčína. Ubytování je dostupné ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením a snídaní.

     V objektu hřebčína Mlékojedy působí i naše neziskové občanského sdružení TEMPERIES, latinsky "pohoda". Cílem našeho sdružení je poskytování léčebné terapie s pomocí koní jak dětským tak i dospělým pacientům.

jizda na koni  


     Jedinou podmínkou pro zařazení do programu hiporehabilitačního ježdění je doporučení lékaře, který by zároveň měl indikovat zdravotní potíže a sledovat účinky hipoterapie na pacienty.

     Pod záštitou České hiporehabilitační společnosti v Praze-Bohnicích je zde připraven kvalifikovaný tým hipologů s fyzioterapeutem. Hipoterapie je prováděna na speciálně vycvičeném koni odchovaném v Národním hřebčíně Kladruby.

      Datum založení neziskového občanského sdružení TEMPERIES: 4.2.2000

      Předsedou správní rady občanského sdružení TEMPERIES je Prof. MUDr. Jan Pfeiffer, DrSc., - 1. Lékařská fakulta Univerzity Karlovy.

 

 

   Ing. Jiří Drhovský, CSc., DiS
Prezident Temperies občanské sdružení pro hipoterapii